Τι ετοιμάζει η Cosmote TV για την κλήρωση του Ολυμπιακού

Τι ετοιμάζει η Cosmote TV για την κλήρωση του Ολυμπιακού

Και στο κανάλι Youtube της Cosmote TV η κλήρωση.

Μετά το διάλειμμα της περασμένης αγωνιστικής περιόδου, ο Ολυμπιακός επιστρέφει στους ομίλους του UEFA Champions League και μέσα από ένα τρίωρο πρόγραμμα, οι συνδρομητές της Cosmote TV θα δουν σε ζωντανή και αποκλειστική μετάδοση ποιους θα αντιμετωπίσει η ελληνική ομάδα, στη φάση των ομίλων της διοργάνωσης.

Από τις 18:00 η εκπομπή Pre Game Show (Cosmote Sport 1HD), θα μας βάλει στο κλίμα και θα ενημερώσει για όλες τις λεπτομέρειες της κλήρωσης που θα πραγματοποιηθεί στο Μονακό. Από τα στούντιο της Cosmote TV, οι Αριάνα Παπαγιάννη, Μιχάλης Τσόχος και Βασίλης Σαμπράκος θα κάνουν τα πρώτα σχόλια και στη συνέχεια θα δώσουν την σκυτάλη στα σημεία του ρεπορτάζ.

Επίσης, οι τηλεθεατές της εκπομπής θα παρακολουθήσουν θέμα αφιερωμένο στη μέχρι τώρα πορεία των «ερυθρολεύκων» στην Ευρώπη, αλλά και στις υπόλοιπες ομάδες και τους αστέρες που συνθέτουν το παζλ των ομίλων.

Παράλληλα, θα πραγματοποιηθούν συνδέσεις με τις προπονητικές εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού στον Ρέντη. Εκεί θα βρίσκεται ο Δημήτρης Σπηλιόπουλος, για να μεταφέρει τις εικόνες αλλά και το κλίμα, τόσο πριν, όσο και μετά, την κλήρωση.

Η διαδικασία της κλήρωσης θα ξεκινήσει στις 19.00 σε περιγραφή Στέφανου Αβραμίδη και θα μεταδοθεί στο Cosmote Sport 1HD και ταυτόχρονα στο επίσημο YouTube κανάλι της Cosmote TV.

Η κλήρωση μεταδίδεται και από το Eurosport.

Τα γκρουπ δυναμικότητας:

1ο γκρουπ

Λίβερπουλ

Τσέλσι

Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)

Γιουβέντους (Ιταλία)

Μπάγερν (Γερμανία)

Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

2ο γκρουπ

Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)

Μπορούσια Ντόρτμουντ (Γερμανία)

Νάπολι (Ιταλία)

Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)

Τότεναμ (Αγγλία)

Αγιαξ (Ολλανδία)*

Μπενφίκα (Πορτογαλία)

3ο γκρουπ

Λιόν (Γαλλία)

Μπάγερ Λεβερκούζεν (Γερμανία)

Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)

Ολυμπιακός

Κλαμπ Μπριζ (Βέλγιο)*

Βαλένθια (Ισπανία)

Ιντερ (Ιταλία)

Ντινάμο Ζάγκρεμπ (Κροατία)

4ο γκρουπ

Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία)

Γκενκ (Βέλγιο)

Γαλατασαράι (Τουρκία)

Λειψία (Γερμανία)

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)*

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

Αταλάντα (Ιταλία)

Λιλ (Γαλλία)