Πώς θα καλυφθούν τηλεοπτικά τα Ολυμπιακός – Μπάγερν κι άλλα 15 ματς του Champions League

Πώς θα καλυφθούν τηλεοπτικά τα Ολυμπιακός – Μπάγερν κι άλλα 15 ματς του Champions League

Τα πλάνα της Cosmote TV.

Η φάση των ομίλων του UEFA Champions League συνεχίζεται το διήμερο 22-23/10 ζωντανά και αποκλειστικά στην Cosmote TV, με το ματς Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου να ξεχωρίζει στην 3η αγωνιστική της διοργάνωσης.

Η «ερυθρόλευκη μάχη» θα μεταδοθεί από το Cosmote Sport 2 την Τρίτη 22/10, στις 22:00, μαζί με τη δημοσιογραφική κάλυψη της ομάδας των Cosmote Sport καναλιών, που περιλαμβάνει ειδικές εκπομπές, ρεπορτάζ και ζωντανές συνδέσεις με τον αγωνιστικό χώρο.

Οι τηλεθεατές θα συντονιστούν πριν από τη σέντρα, στην εκπομπή «UEFA Champions League Show» στις 18:00, στο Cosmote Sport με τους Βασίλη Σαμπράκο, Μιχάλη Τσόχο και Αριάνα Παπαγιάννη, κατά τη διάρκεια της οποίας, θα προβληθούν αποκλειστικές δηλώσεις των παικτών των δύο ομάδων, ενώ θα πραγματοποιηθεί ζωντανή σύνδεση με το γήπεδο για τα τελευταία νέα των αντιπάλων.

Λίγο αργότερα, στις 21:00, θα υπάρχει ειδική pre game εκπομπή που θα βγει από το «Γ. Καραϊσκάκης» αποκλειστικά αφιερωμένη στο ματς του Ολυμπιακού με την Μπάγερν. Εκεί θα βρίσκεται και ο πρωταθλητής Ευρώπης, Στέλιος Γιαννακόπουλος, για να αναλύσει με τον Τάσο Κολλίντζα όλα τα δεδομένα της δύσκολης αποστολής των «ερυθρολεύκων» κόντρα στους Βαυαρούς.

Επίσης, η δημοσιογραφική ομάδα της Cosmote TV που θα βρίσκεται στο Φάληρο θα μεταφέρει τις τελευταίες εξελίξεις, τις ενδεκάδες των δύο ομάδων αλλά και το κλίμα πριν από τη μεγάλη αναμέτρηση.

Αναλυτικά οι τηλεοπτικές μεταδόσεις του διημέρου από το Champions League:

Τρίτη 22 Οκτωβρίου

19:55 Λεπτό προς Λεπτό, Cosmote Sport 1, Τόλης Χριστοφοράκης και, κατόπιν, Μιχάλης Τσόχος

19:55 Ατλέτικο Μαδρίτης – Λεβερκούζεν, Cosmote Sport 5 σε περιγραφή Στέφανου Αβραμίδη

19:55 Σαχτάρ – Ντινάμο Ζάγκρεμπ, Cosmote Sport 9 σε περιγραφή Γιώργου Μπιτσικώκου

22:00 Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου, Cosmote Sport 2 σε περιγραφή Γιώργου Θαναηλάκη

22:00 Τότεναμ – Ερυθρός Αστέρας, Cosmote Sport 3 σε περιγραφή Πέτρου Δριτσάκου

22:00 Γαλατασαράι – Ρεάλ Μαδρίτης, Cosmote Sport 4 σε περιγραφή Σωτήρη Κωσταβάρα

22:00 Γιουβέντους – Λοκομοτίβ Μόσχας, Cosmote Sport 7 σε περιγραφή Μάνου Σπανόπουλου

22:00 Μάντσεστερ Σίτι – Αταλάντα, Cosmote Sport 8 σε περιγραφή Πάνου Μάλαμα

22:00 Κλαμπ Μπριζ – Παρί Σεν Ζερμέν, Cosmote Sport 9 σε περιγραφή Αποστόλη Πάνου

Τετάρτη 23 Οκτωβρίου

19:55 Λεπτό προς Λεπτό, Cosmote Sport 1, Τόλης Χριστοφοράκης και, κατόπιν, Μιχάλης Τσόχος

19:55 Λειψία – Ζενίτ, Cosmote Sport 9 σε περιγραφή Αλκη Τσαβδαρά

19:55 Αγιαξ – Τσέλσι, Cosmote Sport 4 σε περιγραφή Λάμπρου Μπαλάφα

22:00 Γκενκ – Λίβερπουλ, Cosmote Sport 2 σε περιγραφή Χρήστου Σωτηρακόπουλου

22:00 Σλάβια Πράγας – Μπαρτσελόνα, Cosmote Sport 3 σε περιγραφή Τάσου Κολλίντζα

22:00 Ιντερ – Ντόρτμουντ, Cosmote Sport 5 σε περιγραφή Αντρέα Παλομπαρίνι

22:00 Σάλτσμπουργκ – Νάπολι, Cosmote Sport 7 σε περιγραφή Δημήτρη Σπηλιόπουλου

22:00 Μπενφίκα – Λιόν, Cosmote Sport 8 σε περιγραφή Κώστα Γιαλιτάκη

22:00 Λιλ – Βαλένθια, Cosmote Sport 9 σε περιγραφή Δημήτρη Ξαρλή